KDY NA FOCENÍ PŘIJÍT A CO SI VZÍT S SEBOU
Ráda bych se s vámi podělila o pár poznatků a zkušeností z focení, resp. poradila, v jakém období na focení přijít a co si případně vzít s sebou. Před samotným focením budeme v kontaktu a tak společně sladíme místo focení, čas i ráda poradím s oblečením.


NEWBORN
Termín – úplně malá miminka se fotí nejlépe do 12tého dne věku. Je to období, kdy miminko ještě většinu času spinká. Toto focení může trvat i několik hodin, a to kvůli pauzám na krmení miminka a jeho uspávání. Abyste focení vašeho novorozeňátka stihli, objednávejte termín proto určitě ještě v těhotenství. 
Miminka fotím převážně a nejraději v náručí rodičů, a proto se samozřejmě dá fotit kdykoliv, i pár týdnů po porodu, když miminko již většinou času kouká.
.
Místo – novorozeňátka fotím přímo u vás doma, abyste nemuseli s malým miminkem ihned cestovat do cizího prostředí a aby to pro vás vše bylo v klidu, v přirozeném prostředí. 
.
Co s sebou – miminka fotím nejraději v jejich přirozené kráse, tedy nahé, zabalené do deky či zavinovačky nebo oblečené do neutrální barvy (např. jednoduché bílé, béžové, světle růžové či modré body).  
TĚHOTENSKÉ FOCENÍ
Termín – nejlepší čas na focení bříška je ten, kdy se cítíte dobře. Avšak vhodný čas je spíše až od 28. týdne těhotenství, kdy je bříško už krásně vidět. Samozřejmě je ale možné fotit i něco dříve a vytvořit tak např. oznámení o přírůstku do rodiny. Možné je fotit i v průběhu celého těhotenství a zaznamenat tak postupně rostoucí bříško.
.
Místo – fotografovat můžeme v exteriéru, kde nalezneme určitě více míst pro přirozenější fotografie. Venku je vše barevnější a tím pádem z fotografií čiší i větší radost. Fotografovat venku se dá v jakémkoliv ročním období, záleží na vás, jak moc jste odvážní. Mně odvaha nechybí :). Pokud ale máte zájem spíše o fotografie holého bříška, či focení ve spodním prádle, pánské košili apod., můžeme fotit i přímo u vás doma. 
.
Co s sebou – při venkovním focení je určitě dobré, abyste se celkově barevně sladili. Není vhodné, když jste všichni černí, tmaví, celková fotografie pak působí smutně. Vyhněte se vzorovanému, strakatému oblečení a případným nápisům. Určitě se nebojte barev, fotografie pak budou veselejší. Základní barvy se dají rozzářit i různými doplňky, jako jsou tuniky a šátky (ať už klasicky okolo krku, tak i větší jako přehoz přes Vás oba). Při focení u vás doma můžeme vystřídat i několik outfitů. Je vhodné bílé i barevné spodní prádlo, košile, jakékoliv upnuté šaty, které Vaše bříško zvýrazní.   
RODINNÉ FOCENÍ, DĚTI 
Termín – pokud nestihnete focení novorozeňátka, potom doporučuji focení až v období 3-6 měsíců, kdy děťátko už pase koníky. Okolo půl roku již i krásně reaguje na hlasy a různé hračky.    
Další krásné období je mezi 8-11 měsícem.  Děti už umí krásně sedět a často se i k něčemu postavit. V tomto věku většinou ještě nechodí, takže nám nikam moc neutečou a můžeme si s nimi tak v poklidu hrát.   
Oslava 1.narozenin. Focení této krásné události může být různorodé. Buď nafotíme pořádnou “patlanici v dortu” nebo opět klasické focení např. s velkou dřevěnou jedničkou v ruce kdekoliv v přírodě. Ráda se zúčastním i vaší domácí narozeninové oslavy a zachytím tak okamžiky celé oslavy s celou vaší rodinou.  
V období od 1,5 roku do 3 let už je vše velmi akční. Děti neposedí a rozhodně nebudou dělat to, co chceme my  Proto tento věk je tedy určitě lepší exteriér, kde vše probíhá velmi spontánně a děti jsou přirozené.   
Děti od 3 let jsou již většinou velcí parťáci a na focení už i částečně spolupracují.  Už se ale také často předvádějí a chtějí být co nejvíce dospělí. I to ale patří k jejich věku. 
.
Místo – fotografování vaší rodiny může probíhat kdekoliv. Můžeme například zachytit běžný chod vaší domácnosti a vytvořit lifestylové fotografie ve vašem přirozeném prostředí. Nebo si uděláme procházku do přírody, kde budou děti volné a focení je tak nebude omezovat. 
.
Co s sebou – v případě focení větších dětí určitě nezapomeňte na nějaké pamlsky. V tomto případě se úplatky opravdu hodí. Sladit oblečení celé rodiny je samozřejmostí a ráda vám s výběrem pomohu  ještě před focením.
SVATBA
Vše ohledně Vaší svatby společně probereme na předsvatební schůzce, kde se osobně poznáme. 
Probereme harmonogram celé svatby, domluvíme se, co vše chcete a nechcete nafotit.
V rámci schůzky můžeme stihnout i předsvatební/zásnubní focení.  
Back to Top